ضرورت‌های نگهداری تابلو برق

با استفاده از پلتفرم EPLAN سرعت فرآیند ساخت تابلو برق تا 30% افزایش پیدا می‌‌کند. یک شرکت سوئیسی، ارائه‌دهنده خدمات کامل برای اتوماسیون صنعتی، سالانه حدود 5000 تابلو برق را به سراسر جهان ارسال می‌‌کند و از پلتفرم EPLAN به عنوان ستون اصلی سازگاری داده‌ها استفاده می‌‌کند. به کارگیری EPLAN Pro Panel، سیستم سه بعدی ساخت تابلو برق، یک جهش کوانتومی از نظر بهینه سازی در فرآیند ساخت تابلو برق ایجاد کرده است.

شرکت W. Althaus AG یک راه حل جهانی مستقل از سازنده برای تولید خودکار نوارهای ترمینال با استفاده از روبات‌های مبتنی بر EPLAN Pro Panel ایجاد کرده است. این سیستم در حال حاضر به تامین کنندگان ترمینال و سایر سازندگان تابلو برق ارائه می‌شود. اشنایدر می‌گوید: “ما متعهد به دستیابی به بالاترین درجه اتوماسیون ممکن هستیم.” برای او، پلتفرم EPLAN فقط مهندسی و نرم افزار ECAD نیست، بلکه ستون فقرات سازگاری داده‌ها در شرکت است. ماژول‌ها، مؤلفه‌ها و پروژه‌های فرعی از پیش تعریف شده، شامل موارد و مواد لازم، می‌توانند در پایگاه داده EPLAN به عنوان ماکرو ذخیره شوند و به پروژه‌های بعدی منتقل شوند. سیستم ERP نیز به EPLAN مرتبط است. استفاده از صورت‌حساب‌های تولید و تطبیق‌ داده شده مواد، به این معنی است که موادی که دیگر در انبار خود شرکت موجود نیستند، می‌توانند به تعداد زیادی سفارش داده شوند.

EPLAN Pro Panel W. Althaus AG یکی از اولین شرکت‌های سوئیسی بود که از کابینت EPLAN به پنل جدید EPLAN Pro روی آورد. این تغییر موجب یک جهش کوانتومی در رابطه با بهینه سازی فرآیند ساخت تابلو برق شد. با پنل حرفه‌ای EPLAN، این شرکت اکنون به طور مداوم با داده‌های سه بعدی در سراسر پلتفرم EPLAN کار می‌‌کند. پلتفرم EPLAN اکنون به طور بهینه یکپارچه شده است، حذف مراحل میانی مورد نیاز قبلی در حین انتقال داده باعث صرفه جویی در زمان شده و از اشتباهات جلوگیری می‌‌کند، قابلیت عملکرد به طور قابل توجهی بهبود یافته و عملیات حتی برای مبتدیان آسان تر شده است. یکی از مدیران این مجموعه می‌گوید: «شبیه‌سازی به دلیل گرافیک سه‌بعدی بهبود یافته است، می‌توانید فوراً ببینید چه چیزی باید به کجا برود، و از همان ابتدا می‌توان از نقاط برخورد اجتناب کرد.» مهم‌تر از همه، او و تیمش می‌توانند با انعطاف بسیار بیشتری کار کنند. از آنجایی که تمام رشته‌های پروژه بر اساس داده‌های یکسانی به شبکه متصل می‌شوند و تغییرات و به‌روزرسانی‌ها به‌طور پیوسته در صورت‌حساب‌های مواد ثبت می‌شوند، من همچنین می‌توانم با چیدمان نصب مبتنی بر دستگاه شروع کنم و اطلاعات را به نمودار مدار انتقال دهم و سپس تکمیل کنم.

به عنوان مثال، در فلزکاری برای صفحات نصب تخت، Althaus از یک دستگاه برش لیزری سریع استفاده می‌‌کند. ، همچنین از مرکز ماشینکاری CNC 4 محوره برای ماشینکاری صفحه، جعبه و هوزینگ استفاده می‌‌کنند. داده های ماشینکاری مورد نیاز در EPLAN Pro Panel تولید میشود و مستقیماً در واحد کنترل ماشین خوانده میشود. نه تنها نمودارهای الکتریکی، فهرست مواد، پلان ترمینال و طرح‌های چیدمان باید با استفاده از EPLAN تولید شوند، بلکه داده‌های ماشینکاری برای سیستم‌هایی که کانال‌ها و ریل‌ها را به طول می‌برند، دستیار سیم‌کشی و ماشین‌های مونتاژ نوار ترمینال خودکار که قبلا ذکر شد نیز باید تولید شوند. سیستم ساخت کابل اتوماتیک نیز اطلاعات مورد نیاز در مورد طول کابل، سیم، بسته بندی و برچسب گذاری را مستقیماً از EPLAN دریافت می‌‌کند. آن‌ها از این اطلاعات برای ایجاد بسته های کابلی که آماده نصب هستند و به وضوح برچسب گذاری شده اند استفاده می‌‌کنند. اشنایدر می‌گوید: «وقتی کارمندان تولید را با چیدمان شروع می‌‌کنند، همه چیز از پیش آماده شده است؛ آن‌ها اساسا یک «کیت ساخت‌وساز» را مونتاژ می‌‌کنند و نیازی به صرف زمان برای جستجوی مواد در طرح‌های مونتاژ ندارند. »

مدیر عملیات توضیح میدهد: “این سیستم و سرعت فرآیند ساخت تابلو برق را افزایش میدهد و اشتباهات را از بین میبرد.” علاوه بر این، از اصلاحات وقت گیر و پرهزینه جلوگیری می‌‌کند و کارآمدی پرسنل مستقر را افزایش می‌دهد. این درجه بالای آمادگی به این معنی است که کارهای تکراری و معمولی می‌توانند توسط کارمندان غیر متخصص نیز انجام شوند. در Althaus، کارکنان به صورت تیمی کار می‌‌کنند و با چیدمان، سیم کشی و کنترل کیفیت سروکار دارند. تست به صورت دستی و خودکار با کمک واحد کنترل تست “پانل پیشاهنگ” که در داخل توسعه یافته است انجام می‌شود. سرعت فرآیند ساخت تابلو برق تا 30 درصد افزایش یافته است، طبق برآورد اشنایدر، استانداردسازی و اتوماسیون فرآیندها، که باید تا حد امکان گسترده باشد، با استفاده از پلتفرم EPLAN، زمان توان عملیاتی را در شرکت تقریباً به یک سوم کاهش داده است. EPLAN Software & Service راه حل‌های مهندسی را توسعه می‌دهد که روند توسعه محصول را تسریع می‌‌کنند. سیستم‌های خبره بین رشته‌ای بالاترین درجه بهره وری و ادغام داده‌ها را تضمین می‌‌کنند. ارائه‌دهنده راه‌حل، مفاهیم PDM و PLM مخصوص مشتری و سفارشی را توسعه می‌دهد و خدمات جامعی مانند سفارشی‌سازی، مشاوره و آموزش ارائه می‌دهد. شایستگی توسعه نوآورانه، رویکرد عملی مداوم و حضور بین المللی عوامل رسیدن به این موفقیت هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]