ضرورت‌های نگهداری تابلو برق

تابلو‌برق جزء بسیار مهمی از سیستم الکتریکی است. از تابلوبرق برای خاموش کردن تجهیزات و همچنین رفع خطاهای خط تولید استفاده می‌شود تا منبع برق قابل اطمینان‌تر ‌شود. در این مطلب چند نمونه از جدیدترین محصولات و نوآوری‌های اخیر در ساخت تابلو برق شرح داده شده است.

نوآوری در عرصه تکنولوژی: تابلوهای خلاء ، تابلوهای ترکیبی و تابلوهای هوشمند نمونه هایی از نوآوری‌های اخیر در ساخت تابلو برق هستند. تابلو‌های خلاء که معمولاً در سیستم‌های ولتاژ متوسط استفاده می شوند، در حال تبدیل شدن به یک گزینه مناسب برای سیستم فشار قوی هستند و نسبت به تابلو SF6، سازگارترشده‌اند. تابلوهای ترکیبی، ترکیبی از عایق هوا و تابلو‌های فشار قوی عایق گاز هستند. با تکامل شبکه هوشمند، استفاده از تابلوهای هوشمند بسیار رایج شده است. این تابلوها می‌توانند نوسانات بیشتری را برای ادغام انرژی تجدیدپذیر در شبکه کنترل کنند.

شرکت‌های برق به دلیل تمرکز روزافزون بر صرفه‌جویی و تأمین منبع تغذیه بدون‌ قطعی، بر فناوری‌های substation و ساخت تابلو برق‌هایی متمرکز هستند که فضای کمتری اشغال کنند و قطعی کمتری داشته باشند تابلوهای عایق هوا به دلیل قیمت ارزان محبوب ترین تابلو در هند بوده است. تابلوهای عایق گاز، که از گاز گوگرد هگزافلوراید (SF6) به عنوان یک ماده عایق استفاده می کنند، در هند، مورد توجه و استقبال قرار گرفته است.

تابلو برق‌های GIS تا 35٪ فضای کمتری را اشغال می کنند و نسبت به تابلو برق‌های AIS هزینه نگهداری و قطعی کمتری دارند. تابلو برق‌های GIS هزینه شروع بیشتری دارند ، اما هزینه سرمایه نهایی این دو مدل مشابه یکدیگر است.

نمونه‌هایی از پیشرفت فناوری در ساخت تابلو‌ برق

تابلو‌های پیش ساخته - تابلوهای خلاء مدولار فشرده:

برای حفظ ایمنی مطلوب ، قدرت قابل اطمینان و عملکرد پایدار شرکت در محیط تجاری امروزی ، تابلو برق ارتقا یافته مورد نیاز است. بسیاری از مشاغل با ارائه نسل جدید فناوری ها و راه حل ها برای متحول کردن این صنعت تلاش می‌کنند. بازار تابلوهای فشار متوسط به دلیل نیاز زیاد به برق در کشورهای در حال توسعه به سرعت در حال افزایش است. هدف در بخش تابلوهای فشار متوسط بهبود قابلیت اطمینان بلند مدت و کاهش مدت زمان خرابی است.

OsiSense XCKW-تابلو جدید قدرتمند بی‌سیم و بدون باتری:

لاین جدید OsiSense XCKW از سنسورهای Telemecanique ارتباط راحت را درطراحی ماشین در جاهایی که استفاده از سیم  دشوار، پرهزینه یا نامطلوب است امکان پذیر می کند. از بالابر، آسانسور و پله برقی گرفته تا آسیاب، ریخته گری، ماشین آلات فرآوری، حمل و بسته بندی، طیف وسیعی از تابلوهای محدود بی سیم و بدون باتری برای خدمت رسانی به بخش‌های مختلف طراحی شده است. لاین جدید تابلو محدود شامل تابلوهای محدود OsiSense XCKW و گیرنده‌های آماده برای استفاده مستقیم از جعبه است.

AV ATS- تابلو انتقال بار خودکار نسخه پیشرفته:

این مدل جدید تابلوبرق به تازگی معرفی شده است و هدف از معرفی آن فراهم کردن  بستری برای صنعت تابلوبرق جهت نشان دادن فناوری نسل بعدی تابلوهای عمودی است. صنعت تابلوبرق  با برخورداری از طیف وسیعی از سوئیچ‌ها، وارد مسیر جدیدی از ساخت تابلو برق‌های انتقال خودکار شده است که به گسترش و تقویت این صنعت کمک می‌کنند.

استاندارد 10kA MCB، که طراحی محدودکننده فعلی را با محدودیت سطح انرژی 3 هماهنگ می‌کند:

MCB 10kA یکی دیگر از پیشرفت‌های اخیردر زمینه ساخت تابلو برق است که از یک طراحی محدود کننده جریان با محدودیت سطح انرژی 3 استفاده می‌کند. آنها قوس الکتریکی را قبل از zero crossing در طول خطاهای اتصال کوتاه خاموش می‌کنند و از “قطع” جریان کم و حداقل جریان اطمینان می‌دهند. -این MCB ها به گونه‌ای مهندسی و طراحی شده‌اند که آمار اتلاف برقشان   50٪ کمتر ازحد تعیین شده در IS است و به صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه‌های عملیاتی کمک می‌کنند.

سخن پایانی

با سرعت بالای تلاش‌ها برای ایجاد شبکه هوشمند،به تابلو برق‌هایی نیاز داریم که فشرده ، قابل اعتماد و سازگار با محیط زیست باشند و همچنین به زمان کم‌تری برای نصب و راه اندازی نیاز داشته باشند. با شتاب گرفتن تقاضای یکپارچه سازی انرژی‌های تجدیدپذیر، به تاسیساتی برای گسترش ساخت تابلو برق‌های هوشمند نیاز داریم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]